Erdem Avni Selçuk

Erdem Avni Selçuk – MVP

Erdem Avni Selçuk – Sharepoint MVP: 1980 İstanbul doğumluyum. Lise yıllarımın ardından biraz da şartların getirimi ile aktif çalışma hayatıma atıldım. Aşırı bir teknoloji bağımlısı olarak o senelerde 24 saatin 18 saati tabiri caiz ise bilgisayar başında geçirerek hem öğrenme hem de uygulama yapma şansım oldu. Bu dönemlerde çeşitli firmalarda görev alarak verilen görevleri başarı ile tamamladım. &nbsp

O dönem çalışma hayatımın genel yapı taşları olan üretim ve depolama firmalarında uzun süre Logo , Orca vb. muhasebe entegrasyonları ile askerlik dönemlerimde Visual Fox Pro üzerinde maaş ve tahakkuk işlemlerini Visual Basic ve QBasic temelli yazılım dilleri ile geliştirdim. Bu süreçler zarfında İngilizce ve yazılım üzerine eğitimler alarak öğrenme ve tecrübe süreçlerini hızlandırmaya çalıştım. 2005 yılında C# ve Asp.Net ile tanışmam sonrası geçmiş tecrübelerimi daha hızlı bir şekilde projeler üzerinde uygulama fırsatı buldum. Türkiye’nin önde gelen reklam ajansları ve turizm firmalarında çalışma olanağı bulduğumda XML Web servis teknolojileri üzerine eğitim aldım.

Turizm alanında  3 sene boyunca yazılım koordinasyon şefi olarak görev aldım ve bu alanda çeşitli yazılım ve modül geliştirmelerinde bulundum. 2006 – 2011 yılları arasında Antalya da turizm alanında faaliyet gösteren firmalarda Batı Avrupa odaklı Booking yazılımlarına sayısız entegrasyon gerçekleştirerek Türk turizm sektörüne hizmet ettim.

2015 yılının son çeyreğinden bu yana İstanbulda Yazılım Geliştirme Yöneticisi  olarak çalışmaktayım. Eğitim sürecime hala devam etmekte olup kendimi geliştirmeye devam etmekteyim.

Erdem Avni Selçuk – TechNet Profile

https://social.technet.microsoft.com/profile/eravse/

TechNet Wiki makale ve Videolarım

http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/tags/Erdem+SEL_26002300_199_3B00_UK/default.aspx

Bana özel olarak ulaşmak isterseniz adresim: eravse(at)gmail.com

7608 Toplam 4 Bugün

2 Comments

 1. CAN DEMİR

  18 Haziran 2015 at 16:27

  Erdem Bey Merhaba Nasılsınız Antalya seminerde tanışmıştık.Levent Hocanın Öğrencisi ben Can başarılarınızın devamını dilerim bende artık yazılım alanına girmeyi düşünüyorum sistem tarafı bir yerden sonra kalıyor hayatı renklendirmek lazım.selamlar.
  görüşmek dileğiyle.

  Can Demir
  Antalya

 2. Türkalp ULUCUTSOY

  15 Aralık 2015 at 09:33

  Merhaba Erdem hocam.
  Paylaştığınız resimlerden ilk baştaki ben sunum yaparken çekilmiş. Onun daha kalitelisi varsa bana gönderebilir misiniz. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Search